Przygotowanie do profesjonalnej kobiecej sesji zdjęciowej

Posted on

Nie trzeba być wcale doświadczoną modelką, by wziąć udział w sesji, która wydobędzie na światło dzienne nasze największe atuty. Niezależnie od tego, z jakiego powodu decydujemy się na wykonanie fachowych ujęć, zawsze będzie to świetną pamiątką oraz niezapomnianym przeżyciem! Zanim jednak zdecydujemy się na przystąpienie do profesjonalnej sesji zdjęciowej, warto upewnić się, że jesteśmy do niej właściwie przygotowane, a posiada wymagane doświadczenie. Okazjonalne zdjęcia wykonane podczas zaaranżowanej sesji mogą okazać się doskonałym prezentem dla żony, mamy, córki, koleżanki lub… samej siebie. Umiejętności, które posiada profesjonalny fotograf, pozwolą wydobyć z każdej kobiety unikatowe piękno!

Kiedy jest najlepszy moment na wykonanie sesji?

Wiele z nas kojarzy profesjonalne fotografowanie jedynie z profesjonalnymi sesjami gwiazd w gazetach lub na stronach internetowych. Nic bardziej mylnego! Coraz częściej na współpracę z fotografem w studiu lub w plenerze decydują się kobiety, które pragną uczcić ważne dla siebie wydarzenia w życiu. Dobrym momentem na podjęcie takiego kroku jest na przykład świętowanie rocznic, zdanego egzaminu czy innego typu osobistych osiągnięć. Dzięki temu zaaranżowana sesja kobieca będzie w przyszłości kojarzyła się ze szczęśliwym okresem w życiu. Artystyczne zdjęcia wykonane przez profesjonalistów dziedziny mogą także korzystnie wpłynąć na własną samoocenę. Często współpracują oni ze stylistami wizerunku, którzy dodatkowo zadbają o to, by podkreślić nasze naturalne walory. Decydując się na sesje w plenerze, warto pamiętać, że najlepiej wychodzą one przed zachodem słońca, kiedy mamy do czynienia z tak zwanym światłem miękkim. Jeśli chodzi natomiast o sesje zimowe, wykonane najczęściej w studiu lub w domu, to najkorzystniej wyjdą one w godzinach porannych lub przedpołudniowych.

Sesja fotograficzna w godzinach przedpołudniowych
Kobieca sesja fotograficzna

Zdjęcia kobiet — najważniejsze zasady tworzenia dobrych ujęć

Podstawową zasadą współpracy z kobietami na sesjach jest wysłuchanie ich potrzeb oraz oczekiwań dotyczących tworzonych fotografii. Niezależnie od tego, czy przed obiektywem stanie modelka mająca na koncie tysiące sesji, czy też debiutująca w swojej roli osoba, do każdej współpracy należy podchodzić profesjonalnie i indywidualnie. Dobry fotograf doskonale wie bowiem, że kobieta nie musi mieć ogromnego doświadczenia, by na zdjęciach zaprezentować się pięknie i unikatowo. Najważniejsze jest, by czuła się pewnie, a temu z pewnością sprzyja miła atmosfera. Warto więc zadbać o odpowiedni nastrój, który sprzyja przekazywaniu cennych wskazówek. W tym celu dobrze sprawdzi się na przykład relaksacyjna muzyka. Jednym z najważniejszych aspektów w czasie takich sesji jest dobre światło, dzięki któremu możemy optycznie wymodelować rysy, a także przykryć mankamenty lub wydobyć atuty każdej twarzy czy sylwetki. Służy temu również właściwe dobieranie pozy modelki. Rozmowa może także rozluźnić atmosferę, sprzyjając wzajemnej otwartości i tworzeniu naturalnych ujęć, opartych na prawdziwych emocjach.

Aranżowana sesja kobieca — jak się do niej przygotować?

Istnieje kilka uniwersalnych wskazówek, które wielu z nas pomogą poczuć się pewniej w czasie sesji. Przede wszystkim należy być wypoczętą i wyspaną, zatem minimum 8 godzin snu w przededniu zdjęć będzie obowiązkiem. O ile nie jest to sesja, która angażuje profesjonalnych stylistów strojów, fryzur czy makijażu, to warto pomyśleć o tym we własnym zakresie. Omówienie stylistyki sesji na linii modelka-fotograf będzie w tym wypadku niezwykle cenne. Zazwyczaj jednak posiadanie wymyślnego upięcia czy profesjonalnego makijażu nie jest wymagane. Jeśli jednak takie zabiegi pozwolą nam poczuć się pewniej, to nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonać makijaż czy fryzurę samodzielnie. Na sesję warto umówić się wtedy, kiedy jesteśmy zadowolone zarówno z kondycji swojej skóry, jak i włosów. Warto więc zapewnić sobie wcześniej wizytę u fryzjera czy kosmetyczki lub zorganizować sobie domowe spa z depilacją, wykorzystaniem maski na twarz lub włosy oraz innymi zabiegami poprawiającymi wygląd. Zdjęcia z pewnością uwzględnią także detale, dlatego jeśli lubisz – pomaluj paznokcie.